Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid - nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.


2019. aasta detsembris ilmus Duo Ruudu debüütalbum "
Tuule sõnad", mis leidis kiirelt tee paljude kuulajateni nii Eestis kui ka väljaspool kodumaad.


Nii pälvis Duo Ruut Etnokulpidel 2020 Aasta debüütalbumi tiitli ning see on Eesti Muusikaauhindadel 2021 nomineeritud Aasta Debüütalbumi ning Aasta Etno/Folk albumi tiitlile.

2021. aasta suvel ilmus Duo Ruudu lühialbum "Kulla Kerguseks"

Duo Ruut on viimase paari aasta jooksul tuuritanud enam kui 20 riigis Euroopas ja maailmas mainekatel festivalidel ja kontserdisaalides, sh Celtic Connections, Womex, Transmusicales, PIN, Pohoda Festival jt. Märkimisväärse kiirusega kajastavad nende tegemisi prežtiised väljaanded nagu Le Monde, Arts Desk, Louder than War jt. Möödunud aasta algas esinemisega tippfestivalil Eurosonic Noorderslag Hollandis ning maailmakuulsa Seattle’i kanali KEXP ja Prantsusmaa ühe olulisima raadiojaama FIP Radio ning Culturebox TV live-sessioonidega.

Kuula lühialbumit "Kulla kerguseks" siit.
Kuula esikalbumit siit.
Vaata videosid siit.